logo

Ehitusinfo

KRC Ehituse meeskond on 10 aasta jooksul edukalt tegutsenud hoonete ehituse peatöövõtu valdkonnas. Ettevõte on rajanud mitmeid korterelamuid, ühiskondlikke hooneid, ärihooneid ja laohooneid peamiselt Tartus ja Lõuna-Eestis. Referentsobjektidega on võimalik tutvuda ettevõtte kodulehel ( www.krc.ee/objektid ).

KRC Ehitusel on meeskonnas pädevad kutsetunnistusega ehitusinsenerid ning ettevõtte juhtimissüsteem on vastavuses Bureau Veritas sertifikaatide ISO 9001:2015 ja ISO 14001:2015 nõuetega.

Allikametsa Elamud OÜ on KRC Ehitus OÜ tütarettevõte. Kinnisvaraarenduse valdkonnaga on KRC Ehituse juhtkonnal palju kogemusi. Viimastel aastatel on valminud näiteks R7 ärihoone Tartu vanalinnas, Palamuse lasteaed ja korterelamud Veeriku linnaosas Tartus ( www.krc.ee/arendus ). 

Allikametsa korterelamute ja ridaelamute näol on tegemist kvaliteetsete ja energiatõhusate majadega, mis ammutavad osaliselt energiat hoone katusel paiknevast päikesepargist ja kannavad A-energiaklassi märgist. Kõigile ehitatud majadele kehtib arendajapoolne 2-aastane garantii.

KONSTRUKTIIVNE LAHENDUS:

Korter- ja ridaelamute sokkel/vundament:

Vundamendi taldmikud rajatakse monoliitsest raudbetoonist, sokli osa laotakse täisbetoneeritud õõnesbetoonplokkidest.

Korter- ja ridaelamute kandeseinad ning soojustus: 

Kandeseinad laotakse täisbetoneeritud õõnesbetoonplokkidest.

KORTER- JA RIDAELAMUTE FASSAADID:

Välisseina soojustusmaterjalina kasutatakse PIR´i, EPS´i ja mineraalvilla. Fassaadid viimistletakse õhekrohvi, Nichiha tsementkiudplaadi ja alumiinium komposiitplaadiga.

Iga korterelamu on erineva välisseina põhivärvitooniga, millele sekundeerivad helehallid soklid ja klaasist rõdupiirded. Ridaelamubokside fassaadidel mängitakse nelja erineva välisseina põhivärvitooniga, aktsenti lisavad reljeefne materjal fassaadi tagasiastuvatel osadel, varikatused sissepääsu kohal ning kergelt väljaulatuvad „raamid“ hoovipoolsete rõdude kohal.

Nii korterelamud kui ka ridaelamud moodustavad koos värvirõõmsa ansambli, mis tekitab elanikes kodutunnet ja aitab eristada elamubokse ja hooneid üksteisest.

Korter- ja ridaelamute katused:

Hoonetel on lamekatused, kus soojustusena kasutatakse EPS´i ja tuulutussoontega mineraalvillaplaati. Katusekatteks on kahekihiline SBS rullmaterjal. Sadevesi lahendatakse sisemise äravooluga.

Korter- ja ridaelamute siseseinad:

Korterelamu – korterite vahelised siseseinad rajatakse metallkarkassil kipsplaatseintest.

Ridaelamu – elamubokside vahelised siseseinad laotakse täisbetoneeritud õõnesbetoonplokkidest, ülejäänud siseseinad kergplokkidest.

Korter- ja ridaelamute vahe- ja katuslaed:

Vahe- ja katuslaed rajatakse õõnespaneelidest, mille peale on sammumüra tõkestamiseks paigaldatud isolatsioonikihid ja valatud betoonist tasanduskiht. Lagede kõrgus on põrandast 2,8 m, ripplae alla 2,5 m. 

Korter- ja ridaelamute trepielemendid: 

Korterelamu trepid ehitatakse monteeritavatest raudbetoonelementidest. Ridaelamutes on sisetrepp lahendatud teraskandjal puittrepina..

Korter- ja ridaelamute rõdud: 

Rõdud ehitatakse monteeritavatest raudbetoonelementidest, rõdupiire kirgas ja lamineeritud klaas.

Ridaelamu varikatus:

Varikatuse kandekonstruktsioon on terasest. Alumine osa ja küljed on lahendatud alumiiniumkomposiitplaadiga. Katusekatteks on rullmaterjal.

Korter- ja ridaelamute aknad: 

Sissepoole avanevad nn saksa tüüpi kolmekordse klaaspaketiga PVC-aknad, mille U-arvuks on ≤0,9.

Korter- ja ridaelamute uksed: 

  • Korterelamu siseuksed – spoonitud sile manteluks;
  • Korterelamu tehniliste ruumide uksed (ka panipaikade peauks) – sile metalluks;
  • Korterelamu peasissepääs – klaasitud terasprofiiluks külgakendega;
  • Ridaelamu siseuksed – spoonitud sile manteluks;
  • Ridaelamu kuuri uks – sile metalluks;
  • Ridaelamu peauks – soojustatud sile puituks külgaknaga.

Korter- ja ridaelamute küttesüsteem: 

Korterelamus on tsentraalne soojasõlm kaugkütte baasil. Ridaelamus on igal boksil omaette soojasõlm kaugkütte baasil. Soojasõlmedes paiknevad soojusarvestid on kaugloetavad. Eluruumide küte on lahendatud vesipõrandaküttena ning sanitaartehnilistes ruumides elektri põrandaküttena. 

Korter- ja ridaelamute ventilatsioon:

  • Korterelamus on tsentraalne soojustagastusega ventilatsioonisüsteem. Lisaks on köögikubude jaoks paigaldatud korteripõhised eraldiseisvad väljatõmbekanalid.
  • Ridaelamus on igal boksil omaette soojustagastusega ventilatsiooniseade. Lisaks on köögikubu jaoks paigaldatud eraldiseisev väljatõmbekanal.

Korter- ja ridaelamute veevarustus ja kanalisatsioon:

  • Korterelamus vajalik soe vesi toodetakse soojasõlmes kaugkütte baasil. Korterite külma- ja soojaveearvestid paigaldatakse korterite sanitaartehniliste ruumide ripplagede taha. Veenäidud loetakse kauglugemise teel. 
  • Ridaelamus vajalik soe vesi toodetakse soojasõlmes kaugkütte baasil. Ridaelamubokside külmaveearvestid paigaldatakse tehnoruumi seinale. Veearvesti ei ole kaugloetav. 

Korter- ja ridaelamute elekter:

Paigaldatakse pistikupesad, lülitid, põrandakütteregulaatorid ning vannitoa ja üldruumide valgustid. Elektriarvestid asuvad elektriarvestite kilbis ja loetakse kauglugemise teel.

Korterelamute fonolukk: 

Maja välisuksel on paneel kutsenuppudega ning igas korteris välisukse avamisnupuga fonotelefon.